SaksaForum.tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Saksafon çalışabilmek !

4 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Saksafon çalışabilmek ! Empty Saksafon çalışabilmek ! Paz Tem. 18, 2010 7:39 pm

bb

Saksafonist
Saksafonist

Arkadaşlar oncelikle merhaba bugun alto saksafonumu aldim tamamen acemiyim Smile sormak istedigim cok soru var ama sanirim en onemlisi evde calisabilmek icin neler onerirsiniz ? Saksafonun sesini duyabilmek ve sesleri taniyabilmek belki de en onemli unsur ancak calisabilmek icin susturucu veya benzeri aparatlar var mi ? saygilar.

2Saksafon çalışabilmek ! Empty Geri: Saksafon çalışabilmek ! Salı Ağus. 24, 2010 5:27 am

ochi

ochi
Saksafonist
Saksafonist

bazı aparatlar var; gg de satılıyordu.ancak bence hem pahalı hem de kullanması
cok zevksiz.o kadar para vermeye değmez ,yumuşakca bir bez bırak içeriye aynı
etkiyi alırsın.sesi kısmak için kamışın arkasına küçük bir mantar koy, böylelikle önde aralık daralır ; ses de azalır.ancak işin bitince kamışı ıslak iken plastık kalıba tekrar koy yoksa eğri kalır.

3Saksafon çalışabilmek ! Empty Geri: Saksafon çalışabilmek ! Perş. Eyl. 23, 2010 5:17 am

aLoneFLuTe

Saksafonist
Saksafonist

Bu konu benide çok rahatsız ediyor sırf babam rahatsız olmasın diye sadece kafede çalabiliyorum Sad(

4Saksafon çalışabilmek ! Empty Geri: Saksafon çalışabilmek ! Çarş. Eyl. 29, 2010 7:33 pm

ochi

ochi
Saksafonist
Saksafonist

gitti gidiyorda 400 ytl alto için yapılmış.içine sazı koyup kapatıyorsun,parmakları
özel yerlerden geçirp uflüyorsun.sesi de kulaklıkla dinliyorsun.ama dediğim gibi
zevksiz ve pahalı bir olay.
şunu da belirteyim genelde şikayetler öğrenme aşamasında çok oluyor.zamanla
sesler oturdukça sorun kalmıyor.kolay gelsin....

5Saksafon çalışabilmek ! Empty Geri: Saksafon çalışabilmek ! Perş. Ekim 07, 2010 3:59 am

sax17

Saksafonist
Saksafonist

valla bende apartmandayım bugün cangöz müziğe gittim yeni soprano sax a başladım apartmandan şikayet geldi susuturucu sordum bana klarnet susuturucusu verdi ama hiç randımanlı değil pese inmesi gerekirken ses belli bir notadan sonra(fa) oktav falan yapıyor seside azalttığını söyleyemem gidip değiştiricem yarın fikirlere ve önerilere açığım...

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]