SaksaForum.tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Alto sax

3 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Alto sax Empty Alto sax C.tesi Haz. 19, 2010 5:34 am

orhunkil

Saksafonist
Saksafonist

Arkadaşlar bende sax çalmaya ilk tenorla basladım daha sonra alto ya geçtim.yaklasık sekiz aydır çalıyorum.fakat ne biliym benim saxım mı sorunlu böyle acıklı bi ton veremiyorum.bu zamanla mı oturcak acaba çünkü nerdeyse altten soğuma derecesine geldim.yardımcı olursanız çok sevinirim..

2Alto sax Empty Geri: Alto sax Perş. Haz. 24, 2010 4:30 pm

ochi

ochi
Saksafonist
Saksafonist

>hocam sax markası ; kamış no ; bek açıklığı ve tip,markası ; ambourche yapısı
>; kamış hakimiyeti , triller ve klavye hakimiyeti ; diafram performansı hepsi
>birlikte sizi bir yere getirir.bu da ortalama 1-2 yıllık çalışmadır.tabi bu sadece
>başlangıç için.tenor da doğru sesleri daha kolay çıkartırsınız ancak daha iyi bir
>fizik kapasite ister.alto ise daha az fizik kapasite ister ancak doğru sesleri >bulmak daha zordur.
>saygılarımla...

3Alto sax Empty Geri: Alto sax Cuma Tem. 02, 2010 5:29 am

orhunkil

Saksafonist
Saksafonist

abicim çok teşşekkür ederim 1 2 sene daha çalışmalıyım diyosun.zamanla oturur umarım.tekrardan teşekkürler.ayrıca profilinize gıptayla baktım.bravo size.

4Alto sax Empty alto Ptsi Ekim 25, 2010 5:08 am

ezgi_7

Saksafonist
Saksafonist

Ben 3 sene önce sopranoya başladım. 2 sene düzenli çalıştım fakat geçen sene hiç vakit ayıramadım. 1 ay önce tekrar bir kursa başladım. Altoya geçmek istediğim için alto aldım fakat hiç çalamıyorum. Dişlerimi çok titretiyor, sabit bastırarak tutamıyorum. Ses de olması gerektiği gibi çıkmıyor. Sopranoda böyle bir sorun yoktu çünkü dişlerimle bastırmıyordum ve kötü bir ses çıkmıyordu. O yüzden hocam da farketmemişti. Bu düzelir mi??

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]