SaksaForum.tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Kamışlar Hakkında

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Kamışlar Hakkında Empty Kamışlar Hakkında Ptsi Ara. 07, 2009 2:22 am

Forum Kedisi

Forum Kedisi
SaksaForum.tk
SaksaForum.tk

Klarnet gibi saksafon da ses çıkarmak için tek kamış kullanır. Saksafon kamışları klarnettekilere oranla daha geniş olurlar. Değişik saksafon çeşitleri (alto, tenor, vb) değişik boyutlarda kamışlar kullanırlar. Her çalgıcı kendi biçemine uygun kamışı birçok üreticinin ürünleri arasından seçebilir. Kamışların ses gücü, 1 ile 6 arasindaki sayılarca ölçülendirilmiştir. Yine değişik üreticilerin tıpkı ölçülendirmeyi kullandıklarını söylemek güçtür. Örneğin Rico’nun 3 sayili kamışı Vandoren’in 3 sayılı kamışına oranla çok daha yumuşaktır.

Kamışlar Hakkında Saxophonereedsalto2cten.th

http://www.saksaforum.yetkin-forum.com/

2Kamışlar Hakkında Empty Hangi numara kamış hani numara beke uyar? Salı Ara. 29, 2009 5:26 pm

nuwanda

Saksafonist
Saksafonist

Merhaba, Öncelikle bu kadar güzel bir site açtığınız için çok teşekkür ederim. 3 Ay önce kendime bir alto saksafon aldım ve kendim çalışmaya başladım. İnternetten bulduğum metodlarla devam ettim ve ediyorum. Sadece anlamadığım bir konu var. Mesela ben rico royal 2,5 numara da rahat ediyorum ancak benim elindeki bek Selmer Bundy II alto saksafonun orjinal beki. Bek açıklığı sanırsam yamaha beklerde 3c 4 c şeklinde sınıflandırılıyor. Bir saksafoncu için daha doğrusu yeni başlayan için karışık bir konu. Konuyu dağıtmadan soruma gelirsem : Bek açıklığımı ve bana uygun kamışı nasıl anlayabilirim????

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-

» Bek Hakkında